Události 2018

30. listopad 2018, 15:34

Dnes v 16:13 byl jednotce vyhlášen poplach na požár lesního porostu mezi obcemi Lhota Rapotina a Újezd u Boskovic. Požár se nacházel v těžko dostupném terénu, a proto bylo třeba velkého množství sil a prostředků. Jednotka se vrátila na základnu v 20hod.

Podtyp: LESNÍ POROST

Popis: Požár nízkého lesního porostu o rozloze 100 x 100m. Museli jsme natáhnout dlouhé dopravní hadicové vedení a povolat II. stupeň poplachu, protože se k místu požáru nemůžeme dostat. Hasíme pomocí ženijního nářadí. Lokalizace 18:05. Likvidace 19:05.

Jednotky: PS Blansko, PS Boskovice, PS Kunštát, SDH Boskovice, SDH Černá Hora, SDH Rájec, SDH Svitávka, SDH Bořitov, SDH Doubravice nad Svitavou, SDH Jabloňany, SDH Lhota Rapotina, SDH Újezd u Boskovic

Obec: Lhota Rapotina

30. listopad 2018, 10:19

Podtyp: PLANÝ POPLACH

Popis: Původně nahlášen požár trávy. Jednalo se nahlášené pálení klestí.

Jednotky: PS Blansko, SDH Rájec, SDH Bořitov, SDH Jestřebí

Obec: Černá Hora

1. říjen 2018, 14:59

Jednotka dnes v noci od 23hod zasahovala u dopravní nehody nákladního automobilu. Hasiči společně s dalšími jednotkami překládali náklad z havarovaného automobilu, aby bylo možné jej převrátit zpět na kola. Jednotka se vrátila na základnu v 5:10

Podtyp: ÚKLID VOZOVKY

Popis: Provedli jsme PPO a likvidaci uniklých PK na havarovaném kamionu. Přes noc jsme překládali náklad do druhého vozidla. Asistujeme vyprošťovací službě.

Jednotky: PS Blansko, PS Boskovice, SDH Černá Hora, SDH Lysice, SDH Rájec, SDH Bořitov, PS Lidická

Obec: Černá Hora

29. srpen 2018, 03:32

Dnes brzy ráno jednotka zasahovala u požáru haly v Blansku

Podtyp: PRŮMYSLOVÉ,ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY,SKLADY

Popis: Zasahujeme u požáru výrobní haly. Byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu. Zásah probíhá v IDP. Rozebíráme konstrukci haly, abychom se dostali k místu požáru. Na místo bylo povoláno speciální hasicí zařízení Cobra a mobilní operační středisko. Lokalizace 5:43, likvidace 6:42.

Jednotky: KŘ HZS Jmk, PS Blansko, SDH Adamov, SDH Černá Hora, SDH Jedovnice, SDH Lipůvka, SDH Rájec, SDH Bořitov, SDH Doubravice nad Svitavou, SDH Klepačov, PS Lidická

Obec: Blansko

Část obce: Blansko

Ulice: Na Brankách

3. srpen 2018, 11:34

Další požár pole, tentokrát u Voděrad

Podtyp: POLNÍ POROST, TRÁVA

Popis: Vyjeli jsme k nahlášenému požáru obilí, který se rychle šířil. Průzkumem na místě jsme zjistili, že se jedná o požár strniště a vzrostlého obilí v rozsahu 20*100m. Lokalizace 11:48. Na místě byl traktor, který požářiště oboral. Nasazeny vozy s kropícími lištami k prolití požářiště. Likvidace 12:22.

Obec: Voděrady

30. červenec 2018, 13:09

Požár pole u Blanska

Podtyp: POLNÍ POROST, TRÁVA

Popis: Zasahujeme u požáru pole, požár lokalizován pomocí 5 vodních proudů a asanační lišty. lokalizace 13:33, 13:57 likvidace.

Obec: Blansko

24. červenec 2018, 08:25

Dnes dopoledne vyjela jednotka k požáru nákladního automobilu na silnici I/43

Podtyp: DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY

Popis: P NA v motorovém prostoru. Na ochlazení používáme VTP. Lokalizace 8:37, likvidace 9:10.

Obec: Bořitov

12. červen 2018, 03:15
Technická pomoc

Podtyp: ČERPÁNÍ VODY

Popis: Vyjeli jsme na odčerpání vody z domu po dešti. Po příjezdu bylo zjištěno, že voda stečená z pole se nachází pouze na dvoře a kanálem začíná samovolně odtékat. Pomohli jsme s odčerpáním vody.

Obec: Bořitov

Část obce: Bořitov

Ulice: Trávníky

V úterý 5.6 v 15:36

jednotka vyjela na odstranění nebezpečných stavů do ulice Trávníky, kde se po přívalovém dešti ze silnice stala dočasně řeka a byly ohroženy okolní domy. Po zajištění místa události byla část jednotky odeslána do okrajové části ulice Trávníky, kde voda a bahno zaplavilo část rodinného domu. Dále jednotka odklízela následky deště na ulicích Sokolská, Trávníky a Zahradní. Hasiči se vrátili zpět na základnu v 20:15.

V sobotu 24.3 v 10:59

byla jednotka povolána k požáru rodinného domu do obce Černá Hora. Při požáru byly popáleny dvě osoby. Naši hasiči se podíleli jak na hasebních pracích, tak na pomoc ZZS při transportu osob do vrtulníku a do sanitních vozů.

Ve čtvrtek 8.3

se jednotka zúčastnila taktického cvičení u Tišnova. Jednalo se o hromadnou dopravní nehodu s velkým počtem zraněných. Jednotka měla za úkol sestavit zázemí pro zdravotnickou službu.