Události 2015

Pátek 3.4. Technická pomoc

Jednotka byla požádána o pomoc při kácení stromů u paní Zerákové.

Pátek 8.5 Taktické cvičení

V 17:30 hod. proběhlo taktické cvičení v Doubravici. Cvičení bylo situováno na požár školy. Naše jednotka s CAS24 prováděla usměrňování dopravy na komunikaci. Dva členové s dýchací technikou byli nachystáni na střídání zasahujících hasičů. U vchodu naše jednotka umístila přetlakovou ventilaci.

Účast: CAS24 – Kolínek Petr, Hort Jiří, Janíček Martin, Páral David,
Martínek Lukáš, Fojt Martin

Neděle 17.5. Doplňování vody na soutěži na Oboře

Pátek 12.6. Požár trávy 16:30 hod.

Jednotka vyjela k požáru trávy u silnice R43. Terén byl velice nepřístupný. Naše jednotka provedla hašení pomocí vysokotlaku a současně řídila provoz na komunikaci.

Účast: CAS24 – Homolka, Odehnal J., Páral D., Páral F., Fojt M.

Sobota 18.7. Požár lesa 14:00

Jednalo se o požár lesa nad Blanskem. Jednotka vytvořila dopravní vedení B, poté pomáhala dohašovat ohniska požáru. Cisterna prováděla kyvadlovou dopravu vody.

Účast: CAS24 – Kolínek P., Páral D., Janíček M., Fojt M.

Pátek 24.7. – Požární asistence na motosrazu Voděrady

Úterý 1.9. – Technická pomoc 20:00 hod

Jednalo se o technickou pomoc v Břeclavi. Tento zásah byl spojen s naším zařazením do OOB. Byli jsme povoláni, abychom pomáhali stavět stany v detenčním zařízení pro uprchlíky v Břeclavi.

Účast: DA Ford Tranzit – Kolínek Petr, Hort Jiří, Homolka Michal, Martínek Lukáš,
Páral David, Odehnal Jaroslav, Fojt Martin

Čtvrtek 8.10. Prověřovací cvičení 9:00

Ve čtvrtek 8.10. proběhlo prověřovací cvičení složek HZS, které bylo provedeno v místním zemědělském družstvu na bioplynovou stanici. Cvičení proběhlo pouze teoreticky, účastníci byli seznámeni s možným průběhem mimořádných událostí.

Účast: CAS24 – Homolka Michal, Ostrý Zbyněk, Páral David

Pátek 30.10. – Taktické cvičení 17:00 hod.

Proběhlo taktické cvičení okrsku Rájec v Jestřebí. Cvičení představovalo požár lesní chaty a přilehlého lesa. Naše jednotka hasila požár pomocí jednoho útočného proudu C. Při zhoršené viditelnosti ve večerních hodinách, byla použita osvětlovací technika.

Účast: CAS24 – Kolínek Petr, Odehnal Pavel, Hort Jiří, Páral David, Fojt Martin