Mistrovství ČR hry Plamen očima Pavla Karáska

Den první
Ani jsme se nestihli doradovat z vítězství v Blansku a už nás čekalo republikové kolo hry Plamen ve Zlíně. Jakmile jsme po poměrně dlouhé cestě dorazili na místo konání, kterým byl Stadion Mládeže, šli jsme se zaprezentovat. Po přihlášení našeho týmu jsme dostali instrukce a klíče od pokojů, kam jsme se šli ubytovat. Než jsme se stačili vybalit, museli jsme vyrazit na první a zároveň poslední disciplínu toho dne, kterou byl závod požárnické všestrannosti.
Po poměrně dlouhém čekání po příjezdu na trať vyběhly obě naše hlídky. První hlídka ve složení Klára Beranová, Alex Hořava, Veronika Němcová, Marek Odehnal a Karolína Hořavová a druhou hlídku zastupovali Štěpán Kašparec, Anna Pernicová, Simona Páralová, Patrik fojt a Pavel Karásek. I přes nepříznivé počasí a velmi náročnou a drsnou trať, která dělala problémy všem týmům měla naše druhá hlídka nejlepší běžecký čas ze všech týmů a to o celé dvě minuty! Bohužel jsme měli čtyři trestné body na střelbě a špatně uvázané koleno na zdravovědě, což nás to stálo první místo na ZPV, a tak jsme se museli spokojit s místem pátým. První hlídka také bojovala obstojně, ovšem na druhou nestačila, a proto se počítalo umístění hlídky druhé. Ten den nás po ZPV čekala jen regenerace, večeře a krátká procházka městem.

Den druhý
Po budíčku jsme vyrazili na snídani, abychom měli dostatek sil na nadcházející den. Po snídani jsme se šli připravit na slavnostní nástup, který oficiálně zahájil toto mistroství. Poté byly tréninky útoku, kde si proudaři mohli vyzkoušet jednotné proudnice a strojník jednotnou požární stříkačku. Po tréninku jsme se připravovali na další disciplíny, které nás ten den ještě čekaly. Jednou z nich byla štafeta CTIF, na které po prvním pokusu neměli platný čas z důvodu špatné předávky mezi prvníma dvěma úsekama. Druhý pokus jsme proto museli běžet jistěji, aby se nám zapsal planý čas. To se nám i povedlo a s časem 71,99 jsme na štafetě CTIF obsadili dvanácté místo. Po vydechnutí jsme se šli připravit na nadcházející diciplínu, útok CTIF. První pokus této disciplíny jsme zvládli dokončit v čase 45,80, bohužel s desíti trestnými body. O to více jsme se snažili u druhého pokusu, který rozhodl o našem umístění na útoku CTIF. Tento pokus jsme zvládli dokončit ještě rychleji, v čase 45,03 a to bez trestných bodů, díky čemuž jsme si z této disciplíny odnesli sedmé místo. Asi o hodinu později nás čekala štafeta požárních dvojic. Jakmile jsme byli připraveni na startu, byla tato disciplína odstartována a kapitáni obou našich hlídek vyběhli na trať. První hlídka běžela až na špatné sebrání proudnice a pomalé motání celkem obstojně, ovšem čas 54,17 rozhodně nepatřil k nejlepším, druhé hlídce se štafeta nepovedla, a tak jsme se nakonec museli spokojit s jedenáctým místem. Poté nás čekalo už jen přemístění na ubytování, večeře a spánek.

Den třetí
Ráno tohoto dne nebylo ničím odlišné než ráno předchozího dne. Po přesunu na stadion nás hned z rána čekala štafeta 4x60m. Po rozběhání, vyzkoušení překážek a předávek, se začalo běhat. První hlídka běžela velmi dobře, ovšem kvůli špatné předávce si nemohla zapsat platný čas, což způsobilo tlak na hlídku druhou. Ta se ovšem nenechala zastrašit a po odstartování jejího pokusu vystartovala velmi dobře, vše se povedlo, a naděje našeho týmu byly velmi vysoké. Bohužel čas 38,66, který by znamenal nejen první místo na této disciplíně, ale i národní rekord, jsme si zapsat nemohli, kvůli nedopojené proudnici, která byla příčinou jejího následného “vyskočení“ z hadice, přímo při doběhu do cíle. To bylo pravděpodobně největší neštěstí naší účasti na tomto mistroství. Tudíž jsme společně s dalšími dvěma týmy měli dvě neplatné časy, které znamenaly třinácté místo na štafetě 4x60m. Poslední týmová disciplína byla “královská disciplína“, požární útok. Na tuto disciplínu jsme se těšili už od začátku, a tak v nás přece jen zůstalo ještě trochu pozitivity. Čas 25,51 jsme získali díky prvnímu pokusu, druhým pokusem jsme si tento čas ještě vylepšili, a to na 25,14, což nás na “královské disciplíně“ dostalo na osmé místo. Poté nás po obědu čekala poslední disciplína, a to pro jednotlivce, běh na 60m s překážkami. Na této disciplíně získal s časem 12,63 Patrik Fojt čtvrté místo. Po doběhání obou kategorií, dívek i chlapců, následovalo slavnostní zakončení tohoto mistrovství. Celkově jsme tak s 56 body obsadili dvanácté místo. I přes některé nepovedené disciplíny a pokusy, které nás stály dobré umístění, jsme si to ve Zlíně užili a zároveň bychom chtěli velmi poděkovat našim věrným fanouškům, kteří nám přijeli fandit a neustále nás povzbuzovali.

Poděkování patří také především závodníkům a realizačnímu týmu, kteří reprezentovali SDH Bořitov na letošním Mistrovství ČR.

Fotka uživatele SDH Bořitov.

Fotka uživatele SDH Bořitov.