Mistrovství České republiky hry Plamen

den první

První prázdninový den 1.7.2016 začalo Mistrovství České republiky hry Plamen v Českých Budějovicích. V dopoledních hodinách se rozhodčí i závodníci sjeli do Trocnova, kde bylo Mistrovství zahájeno Závodem požárnické všestrannosti, kterému předcházela prezence a nástup k přednesení slibu závodníků a slibu rozhodčích.
Pak se již první z 25 hlídek postavila na start. Hlídky zvládaly trať průměrně za 20 minut.          Zaváhání a chybky se objevily na všech stanovištích, tradičně nejvíce na střelbě, nejméně pak na požární ochraně. Zvítězilo družstvo z Poniklé, druhé místo obsadili závodníci z Manětína a třetí příčku brala Žlutice, náš Bořitovský tým se umístil po nevydařené střelbě na 8. místo. Naděje ale ještě nejsou ztraceny. Ještě nás dohromady čeká 5 disciplín.
V sobotu dopoledne nás čekají tréninky požárních útoků Plamen a CTIF. Ve třináct hodin se pak uskuteční slavnostní nástup. Odpoledne pak družstva čeká štafeta CTIF, požární útok CTIF a štafeta dvojic.

den druhý

Druhý den MČR Plamen začal dopoledními tréninky požárních útoků a krátce po poledni na všechny čekal slavnostní nástup. Přítomné pozdravili představitelé Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Hasičského záchranného sboru, zástupci Jihočeského kraje, statutárního města České Budějovice, Nadace ČEZ, Hasičské vzájemné pojišťovny a také jeden ze zakladatelů hry Plamen pan Václav Hanzal. Při nástupu byla také předáním praporce zahájena VIII. Propagační jízda SH ČMS. Pak už následoval slavnostní pochod za zvuků Temelínské dechovky.
První disciplínou po nástupu byla štafeta CTIF, na které se naše družstvo umístilo na 8. místě. Následovala štafeta dvojic, v níž jsme obsadili 11.místo. Poslední disciplínou dnešního dne byl požární útok CTIF. I přes to, že od konce prvních pokusů pršelo, zvládli soutěžící, vedoucí a rozhodčí celou disciplínu v necelých dvou hodinách. Na této disciplíně jsme získali 8. místo.
Snad se k nám štěstí přikloní zítra v našich silných disciplínách požárním útoku PLAMEN a štafetě 4×60 metrů.

den třetí

Závěrečný den mistrovství se soutěžilo v disciplínách štafeta 4×60 metrů, požární útok a přebor jednotlivců. Výsledky byly následující:
štafeta 4×60 metrů: 6. místo
požární útok: 12. místo
V běhu na 60 metrů překážek se nejlépe vedlo Davidu Pospíšilovi, který obsadil 7.místo.

V celkovém součtu obsadilo družstvo starších žáků SDH Bořitov na Mistrovství ČR krásné 8. místo.

Poděkování za vzornou reprezentaci sboru, obce, okresu i kraje patří družstvu ve složení: David Pospíšil, Martin Kučera, Martin Svoboda, Tomáš Kučera, Marek Odehnal, Simona Páralová, Patrik Fojt, Pavel Karásek a hasiči SDH Sychotín Jan Vach a Štěpán Čech, pod vedením trenérů Davida Párala a Lukáše Martínka.

Všichni závodníci děkují všem fanouškům, zvláště těm, kteří vážili cestu za námi až do Českých Budějovic. Velkou radost nám udělali všichni, kteří ve večerních hodinách čekali na náš příjezd před hasičskou zbrojnicí.

autor: SH ČMS (upraveno) foto: Fire TV
Fotogalerie