Události 2016

11.12.2016, 15:06 – technická pomoc

Jednotka dnes vyjela k zlomené větví k státní silnici 43 mezi obce Bořitov a Krhov. Větev byla odtažena od krajnice a silnice zametena.

11.12.2016,15:06:45, J:2 A:2, TP-Strom, Bořitov, od Krhova cca 3 km směr Brno, na 43; velká větev přes jeden jízdní pruh

30. září 2016, 17:00

Taktické cvičení

V Holešíně proběhlo taktické cvičení jednotek okrsku Rájec. Námětem cvičení byl požár stohu u pštrosí farmy. Úkolem jednotky bylo nasazení proudu C a zřízení kyvadlové dopravy vody cisternou.

sobota 28. květen 2016, 22:30

Technická pomoc

Technická pomoc Blansko

Podtyp: ČERPÁNÍ VODY

Popis: Likvidace následků bouřky.

Jednotky: KŘ HZS Jmk, PS Blansko, SDH Černá Hora, SDH Lysice, SDH Rájec, SDH Bořitov, SDH Okrouhlá, PS Tišnov

Obec: Bořitov

Část obce: Bořitov

Ulice: Čížovky

Hasiči byli povoláni k technické pomoci odčerpáním vody, ze zaplavených objektů. Jednalo se o sklepy, dvory a silnice. Následující den hasiči pomáhali s odstraňováním naplavenin z pozemních komunikací a čistěním kanalizačních vpustí.
Výjezdu se účastnila Tatra 4×4 i DA Ford s přívěsem.

neděle 22. 5. 2016. 16:05 hod

Požár

foto zde

Podtyp: PRŮMYSLOVÉ,ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY,SKLADY

Popis: Požár skladu dřeva a osobního automobilu. Lokalizace 16:05. Likvidace 17:43. Předběžná škoda 200 tis. Kč.

Jednotky: KŘ HZS Jmk, PS Blansko, PS Boskovice, SDH Černá Hora, SDH Jedovnice, SDH Rájec, SDH Bořitov, SDH Doubravice nad Svitavou, SDH Petrovice (BK), SDH Dolní Lhota

Obec: Blansko

Část obce: Dolní Lhota

Hasiči proti plamenům postupně nasadili šest vodních proudů. Jejich rychlým zásahem zamezili rozšíření plamenů na další budovy. Po hodině hašení se požár dál již nemohl šířit. Další tři čtvrtě hodiny hasiči vyklízeli dřevo z přístřešku, které pak znovu prolévali vodou. Všechny prostory zkontrolovali pomocí termokamery, aby vyloučili skrytá ohniska požáru. Odvětrali zakouřené prostory a po osmnácté hodině odjeli na své základny.

Požárem bylo zasaženo nejen uskladněné dřevo, ale i osobní auto vedle přístřešku a přilehlá hospodářská budova.

Autor textu: Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje (zkráceno)http://www.firebrno.cz/v-dolni-lhote-zasahovalo-u-pozaru-dreva-devet-jednotek